Krásná zkušenost z naší spolupracující školky

23.11.2023

Ráda bych se podělila o naši zkušenost s mateřskou školou Ratolest v Petříkově. (pozn. to je školka, jejíž know-how chceme převést do té naší čerčanské.) Nejstarší dcera měla ve státní školce výbornou paní učitelku a v té době ani ještě školka Ratolest nefungovala. Takže jsme byli spokojeni. Když měl jít do školky syn, začínalo být zřejmé, že míst ve školkách je stále méně a dětí stále více. Proto ani jeho přijetí do státní školky se neobešlo bez komplikací. V té době jsem se dozvěděla o školce Ratolest a cítila jsem, že do takové školky bych své děti dávala úplně nejraději. 

Když syn začínal svůj poslední školkový rok, a když jsme viděli rozdíl, s jakým se (nejen předškolním) dětem věnují v Ratolesti a jak moc mu takový osobní přístup může prospět při přechodu na základní školu, neváhali jsme se změnou ani okamžik. Naše očekávání se naplnilo – syn byl ve školce Ratolest nadšený a my byli nadšení ze všeho, co nám školka dávala zažít – tutoriální systém pravidelných konzultací, velmi intenzívní příprava na první třídu, úžasné vztahy mezi všemi ve školce a v neposlední řadě duchovní přesah a důraz na ctnosti, které ve společnosti všichni přijímáme jako základní a důležité – ohleduplnost, empatie, pravdomluvnost, čestnost… Tomu všemu a spoustě věcí navíc se v Ratolesti věnují opravdu s láskou a nadšením.  

Kdybych to shrnula jednou větou – když už jsem nemohla být se svými dětmi sama (a ony to od určitého věku potřebují – zažívat i jiné vztahy a poznávat další prostředí), nebylo místo, kam bych je poslala radši, než do školky Ratolest. Všem z Ratolesti i zpětně děkuji za to, jak úžasně se k dětem i nám rodičům chovají! Stále na ty roky vzpomínáme jako na opravdu radostné prožívání času, kdy byly naše děti malé. 

Jitka Svobodová